Odpůrci rušení vleků na Pradědu znovu před Úřadem vlády

Zhruba tři desítky lidí dnes opět před sídlem vlády v Praze protestovaly proti záměru ministerstva životního prostředí omezit lyžování na Pradědu. Ministr Kužvart nechce prodloužit provoz některým vlekům, protože sněžné rolby v jejich okolí zejména v jarních měsících ničily přírodu. S tím ale nesouhlasí místní podnikatelé. Ti tvrdí, že pokud dojde k omezení zimní turistiky, zvýší to na Bruntálsku nezaměstnanost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protest před vládou | Foto: Michal Kamaryt

Jaroslav Rosolka z Malé Morávky tvrdí, že hrozí úplný zánik zimní turistiky v této lokalitě. Podle něj jsou totiž rušeny ty nejdelší a tudíž nejatraktivnější vleky, které jsou pro budoucnost lyžování na Ovčárně prý nezbytné. "Pokud tam ponecháte jen vleky, které v současné době výjimku dostaly - což jsou krátké tzv. dětské vleky - tak samozřejmě dojde potom k postupnému zániku celého střediska".

Ministerstvo životního prostředí považuje protesty před Úřadem vlády za nátlak. Akce kvůli zachování lyžařského areálu pod Pradědem snižují podle mluvčí resortu Rity Gabrielové možnost kompromisu a dalšího vyjednávání. "Pan ministr se s některými účastníky nebo zástupci kraje sešel a samozřejmě argumenty odpůrců toho zákazu lyžování vnímá velmi citlivě. Na druhou stranu, některé ty údaje, které uvádějí - například, že zavření dvou vleků na Ovčárně způsobí nezaměstnanost zhruba 2000 lidí - považuje za naprosto nadhodnocené, jsou to čísla přehnaná", řekla Gabrielová Českému rozhlasu.

Dušan Valenta, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme