Odpůrci rušení vleků na Pradědu znovu před Úřadem vlády

Zhruba tři desítky lidí dnes opět před sídlem vlády v Praze protestovaly proti záměru ministerstva životního prostředí omezit lyžování na Pradědu. Ministr Kužvart nechce prodloužit provoz některým vlekům, protože sněžné rolby v jejich okolí zejména v jarních měsících ničily přírodu. S tím ale nesouhlasí místní podnikatelé. Ti tvrdí, že pokud dojde k omezení zimní turistiky, zvýší to na Bruntálsku nezaměstnanost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protest před vládou | Foto: Michal Kamaryt

Jaroslav Rosolka z Malé Morávky tvrdí, že hrozí úplný zánik zimní turistiky v této lokalitě. Podle něj jsou totiž rušeny ty nejdelší a tudíž nejatraktivnější vleky, které jsou pro budoucnost lyžování na Ovčárně prý nezbytné. "Pokud tam ponecháte jen vleky, které v současné době výjimku dostaly - což jsou krátké tzv. dětské vleky - tak samozřejmě dojde potom k postupnému zániku celého střediska".

Ministerstvo životního prostředí považuje protesty před Úřadem vlády za nátlak. Akce kvůli zachování lyžařského areálu pod Pradědem snižují podle mluvčí resortu Rity Gabrielové možnost kompromisu a dalšího vyjednávání. "Pan ministr se s některými účastníky nebo zástupci kraje sešel a samozřejmě argumenty odpůrců toho zákazu lyžování vnímá velmi citlivě. Na druhou stranu, některé ty údaje, které uvádějí - například, že zavření dvou vleků na Ovčárně způsobí nezaměstnanost zhruba 2000 lidí - považuje za naprosto nadhodnocené, jsou to čísla přehnaná", řekla Gabrielová Českému rozhlasu.

Dušan Valenta, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme