Odpůrci samostatnosti Kosova protestovali před úřadem vlády

Několik desítek Čechů i Srbů žijících v Česku přišlo před sídlo vlády. A to v den, kdy kabinet debatoval o návrhu ministra zahraničí Karla Schwarzenberga na uznání kosovské samostatnosti - aby vyjádřili nesouhlas s tímto krokem. Podle nich by uznáním kosovské samostatnosti vláda porušila českou ústavu a také mezinárodní právo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

z demonstrace proti odtržení Kosova | Zdroj: ČTK

Zhruba 30 protestujících upozorňovalo, že v případě uznání kosovské samostatnosti poruší podle nich česká vláda ústavu hned v několika článcích a také mezinárodní právo.

Za všechny organizátor protestu - zastupitel ústeckého kraje Jaroslav Foldyna, který je po matce Srb: "Dochází k destabilizaci Evropy a já bych chtěl od vlády a od politiků České republiky, aby dodržovali a dbali na dodržení zákona a abychom neohrožovali sami sebe, Slováky a všechny další."

Odpůrci Kosova uvažují i o tom, že podají k Ústavnímu soudu žalobu na ty ministry, kteří budou hlasovat pro uznání Kosova.

Debatu o Kosovu ale dnes vláda přerušila. Více se dočtete ZDE.

Milan Kopp, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme