Odpůrci Temelína znovu na hranicích

Zhruba stovka lidí se odpoledne sešla na rakouské straně hraničního přechodu Wullowitz - Dolní Dvořiště. Hornorakouská platforma proti jadernému nebezpečí zde uspořádala shromáždění u příležitosti 16. výročí katastrofy v jaderné elektrárně Černobyl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace

Hornorakušané, kteří pozvali také odpůrce jaderné energie z Bavorska, zde hlasitě vyjadřovali své obavy z jaderné elektrárny Temelín. Znělo zde srovnání Temelína z Černobylem. V této souvislosti varoval hornorakouský lékař Hans Strandt, že v případě havárie a úniku radioaktivity z Temelína není medicína schopna zasaženým lidem účinně pomoci. Akci podpořily také členky sdružení Jihočeské matky. Jeho předsedkyně Dana Kuchtová zdůraznila, že Temelín se už stal nikoli lokálním, ale evropským problémem. Podle Josefa Pühringera z Hornorakouské platformy proti jadernému nebezpečí odpůrci Temelína neplánují blokády hranic. To by podle jeho slov nemělo v současné době žádný účinek. Pokojné shromáždění se kolem půl šesté večer rozešlo.

Markéta Kaclová, Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme