ODS a ČSSD koaliční partneři?

Předseda ODS Václav Klaus v neděli otevřeně prohlásil, že i ČSSD považuje za možného koaličního partnera. Před volbami před čtyřmi lety se přitom s Milošem Zemanem shodoval, že koalice ODS a ČSSD není možná kvůli neslučitelnosti stranických programů. Václav Klaus nyní ale řekl, že nastala nová situace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Zeman a V. Klaus | Foto: René Volfík

"Při vší kritičnosti k vládě sociální demokracie, je i ona ve hře jako koaliční parner. Jak pro nás, tak pro čtyř, tří, dvoukoalici, nebo jak se to dnes prostě jmenuje. Ano, já myslím, že jsou všechny možnosti v tomto smyslu otevřené," poznamenal Václav Klaus.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Klaus o ČSSD

V pořadu Sedmička Televize Nova Václav Klaus řekl, že doufá, že letošní parlamentní volby nevyústí ve stejnou patovou situaci jako před čtyřmi lety. Tehdy se jeho strana s ČSSD dohodla, že umožní sociálním demokratům sestavení vlády. Nyní by chtěl Klaus vytvořit vládu většinovou.

Zeman se s Klausem na rozdíl od názoru vedení ČSSD shodl, že opoziční smlouva je na jedno použití, a není proto důvod ji vypovídat. "Nevidím důvod vypovídání a nejsem připraven hrát kolem toho jakékoli hrátky," uvedl Klaus. "Pokud oba předsedové zúčastněných stran shodně prohlásili, že opoziční smlouva končí dnem voleb, tak všechno ostatní jsou formality," dodal Zeman.

Milan Kopp, Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme