ODS a ČSSD se na dálku ostřelují ze svých stranických konferencí

Občanští demokraté a ČSSD se na dálku ostřelují ze svých stranických konferencí. Sociální demokraté nešetřili kritikou na vládu Petra Nečase (ODS). Za jeho vlády se podle šéfa strany Bohuslava Sobotky stalo Česko ostrovem poklesu. Nečas zase v Ostravě označil volební program ČSSD za kim-ir-senovský.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Petr Nečas (ODS) v pořadu Otázky Václava Moravce

Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Petr Nečas (ODS) v pořadu Otázky Václava Moravce | Foto: Tomáš Adamec

Proti tomu se ohradil místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek: „Co je kim-ir-senovského na tom, když program říká, že nám jde o budování humánní společnosti. Že nám jde o budování sociálně-tržní ekonomiky. Co je kim-ir-senovského na tom, když tento program reaguje na politiku této vlády, kterou vůbec nezajímá běžný člověk a jeho každodenní život.“

ODS půjde do voleb s tím, že zastaví ‚oranžové tsunami‘ v krajích. Podle premiéra Nečase se kraje za vlády sociálních demokratů v letech 2008 až 2011 zadlužily rychleji než centrální vláda. Nejhůře jsou na tom ty regiony, kde vládnou sociální demokraté spolu s komunisty.

„Přeborníkem je Karlovarský kraj, kde dluh za poslední tři roky vzrostl 6,6krát. Velkou dynamiku zadlužování měl i Středočeský kraj, kde sociální demokraté s komunisty zvýšili zadlužení čtyřnásobně,“ uvedl Nečas.

ČSSD dá na volby 90 milionů. Peníze pro kampaň prý budou transparentní

Číst článek

Premiérovu kritiku odmítl šéf Asociace Krajů a místopředseda ČSSD Michal Hašek. „Jasně říkám, že to byli pravicoví hejtmani za ODS nebo za KDU-ČSL, kteří v době hospodářského růstu, tedy do roku 2008 zadlužili kraje částkou přes 23 miliard korun,“ zdůraznil Hašek.

Prioritou ODS v krajích, jak vyplynulo z ideové konference v Ostravě, je nicméně vyřešit problémy s čerpáním europeněz. Podle Nečase jsou na tom občanští demokraté připraveni spolupracovat s hejtmany.

Sociální demokraté pak na programové konferenci v Hradci Králové voličům slíbili spravedlnost a solidaritu. Do podzimních senátních a krajských voleb chtějí jít s nabídkou kombinace sociálního státu s podporou hospodářského růstu.

Věra Pfeifferová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme