ODS a ČSSD už zřejmě nebudou tvořit základ koalice v Karlových Varech

Komplikované bude po komunálních volbách sestavování vládnoucí koalice v Karlových Varech. Do hry totiž úspěšně vstoupilo nové uskupení významných osobností pod názvem Karlovarská občanská alternativa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobus ve městě | Foto: www.karlovyvary.cz

KOA získala 17,35 procenta hlasů a osm mandátů. Druhá byla ČSSD s 15,13 procenta hlasů a sedmi křesly v osmatřicetičlenném zastupitelstvu. Na třetím místě skončila ODS se 14,16 procenta hlasů a sedmi mandáty. Lídr Karlovarské občanské alternativy Petr Kulhánek naznačil, že se bude pokoušet spolupracovat hlavně s pravicově orientovanými stranami.

„Víme že v největší názorové shodě jsme s TOP 09. Jakákoli další domněnka je předčasná, protože opravdu záleží na tom, jaké bude personální složení výsledných mandátů. Už jsme ale avizovali i sociálním demokratům, že jejich preference u nás není,“ řekl Kulhánek.

Další stranou, která kromě ODS a ČSSD vstoupí do karlovarského zastupitelstva, je Alternativa, která získala 10 procent hlasů. Představitel strany Jiří Kotek nechce sestavoval koalici s ČSSD. Jak řekl, nemohl by spolupracovat s lidmi, které uplynulé čtyři roky kritizoval. Za určitých okolností ale nevyloučil koaliční jednání s ODS.

Sociální demokraté v Karlových Varech už připustili možný odchod do opozice.

Igor Maňour, Zdeněk Trnka, Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme