ODS a ČSSD už zřejmě nebudou tvořit základ koalice v Karlových Varech

Komplikované bude po komunálních volbách sestavování vládnoucí koalice v Karlových Varech. Do hry totiž úspěšně vstoupilo nové uskupení významných osobností pod názvem Karlovarská občanská alternativa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobus ve městě | Foto: www.karlovyvary.cz

KOA získala 17,35 procenta hlasů a osm mandátů. Druhá byla ČSSD s 15,13 procenta hlasů a sedmi křesly v osmatřicetičlenném zastupitelstvu. Na třetím místě skončila ODS se 14,16 procenta hlasů a sedmi mandáty. Lídr Karlovarské občanské alternativy Petr Kulhánek naznačil, že se bude pokoušet spolupracovat hlavně s pravicově orientovanými stranami.

„Víme že v největší názorové shodě jsme s TOP 09. Jakákoli další domněnka je předčasná, protože opravdu záleží na tom, jaké bude personální složení výsledných mandátů. Už jsme ale avizovali i sociálním demokratům, že jejich preference u nás není,“ řekl Kulhánek.

Další stranou, která kromě ODS a ČSSD vstoupí do karlovarského zastupitelstva, je Alternativa, která získala 10 procent hlasů. Představitel strany Jiří Kotek nechce sestavoval koalici s ČSSD. Jak řekl, nemohl by spolupracovat s lidmi, které uplynulé čtyři roky kritizoval. Za určitých okolností ale nevyloučil koaliční jednání s ODS.

Sociální demokraté v Karlových Varech už připustili možný odchod do opozice.

Igor Maňour, Zdeněk Trnka, Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme