ODS a TOP 09 neprosadily vznik sněmovní vyšetřovací komise k situaci v dopravě

Opoziční ODS a TOP 09 neprosadily vznik sněmovní vyšetřovací komise k situaci v resortu dopravy a zadávání veřejných zakázek. Koaliční poslanci nepodpořili schválení programu schůze, zřízení komise tak zákonodárci neprojednali. Poslanci TOP 09 a ODS přesto několik hodin kritizovali ministra dopravy Antonína Prachaře z hnutí ANO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antonín Prachař | Foto: Filip Jandourek

Pravice ministru dopravy vyčítá například údajný zmatek v přípravě dopravních staveb nebo zpoždění při výběru nového provozovatele mýtného systému.

Ministr kritiku pravicové opozice odmítá. „Spouštíme dneska v předstihu část dálnice po modernizaci. Udělali jsme úsek Průhonice – Chodov v předstihu 22 dní,“ podotýká a pokračuje:

„Ambice jsou takové, že do 15. listopadu otevřeme dálnici na zimu v obou dvou pásech,“ popisuje. Vypsali jsme deset výběrových řízení za osm měsíců. Od roku 2010 do roku 2013 jich bylo 11 a z toho dvě byla zrušena. To je vizitka celého týmu, nejen ministra dopravy.“

Opozice požaduje ministrovu výměnu

Podle místopředsedy poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů Františka Laudáta by však vláda měla začít řešit ministrovu výměnu.

„Snad vládní koalice začne intenzivně jednat o výměně pana ministra, protože situace je horší, než jsem si myslel,“ tvrdí Laudát.

„To skutečně už padá ze všech stran, a jestli chtějí riskovat totální krach tohoto resortu… Mně je líto, že pan premiér nepovažoval za nutné aspoň říci, že se touto situací bude intenzivně zabývat,“ dodává.

Podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury vadí pravicové opozici i personální nestabilita v resortu.

„My jsme nekritizovali konkrétní rozhodnutí, ale spíš nerozhodnutí a odkládání. To já vidím jako velký problém,“ vysvětluje Stanjura a doplňuje:

„A velký problém je personální nestabilita. Není to jen v té jediné funkci, která je nejviditelnější, ale i v těch jednotlivých závodech. To je špatně a bylo by záhodno, aby tam nastala personální stabilita.“

Jana Čermáková, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme