ODS chce, aby ministryně práce vysvětlila kroky svého resortu

Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová z koaliční TOP 09 by měla vysvětlit rušené kontroly docházky nezaměstnaných DONEZ i další kroky resortu. Chce to po ní ODS. Podle ní by se jednotlivými projekty ministerstva měli zabývat lídři koalice na svých jednáních.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas a ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová představili změny v systému sKaret

Premiér Petr Nečas a ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová představili změny v systému sKaret | Zdroj: ČTK

Radiožurnálu to řekla poslankyně ODS a expertka na sociální problematiku Lenka Kohoutová.

Myslí si, že resort systém DONEZ nedokončil. Nezaměstnaní se museli pravidelně hlásit na poště, nabídku míst a pomoc při hledání práce ale nedostávali.

Ministryně Müllerová by proto měla říct, kolik DONEZ stál, jestli se díky němu ušetřilo a čím ho chce nahradit. „Jak zajistí, aby nový nástroj zároveň aktivně pomáhal lidem bez zaměstnání najít práci. Na tomto bodu jsme dlouhodobě trvali, ale DONEZ ho přes všechny přísliby nenaplňoval a zůstal jen represivním nástrojem,“ zmínila Kohoutová.

Sociální demokraté mají hotovou ústavní stížnost na sKarty

Číst článek

Problémy vidí poslankyně ODS nejen kolem systému DONEZ, ale také ve financování sociálních služeb nebo v nevyřešeném sociálním bydlení.

„Nemůžeme si myslet, že v tématu bydlení opět bude v diskuzi to, že spojíme příspěvek a doplatek na bydlení. Musíme pojmout podporu příspěvku bydlení úplně jiným způsobem, a tedy to, komu, na co a proč platíme, a zafixovat jednotlivé typy bydlení nějakými částkami,“ upozornila.

Renáta Prátová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme