ODS chce vést také Miroslava Němcová

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny za občanské demokraty Miroslava Němcová oznámila svoji kandidaturu na post předsedkyně strany. O nejvyšší stranický post se tak na prosincovém kongresu zřejmě utká s místopředsedou ODS Janem Zahradilem a šéfem senátorského klubu Mirkem Topolánkem, kteří tento týden ohlásili stejné rozhodnutí. O kandidatuře uvažuje i Pavel Bém, který se s největší pravděpodobností stane příštím pražským primátorem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslava Němcová

Miroslava Němcová se podle svých slov rozhodla vstoupit do boje o předsednickou funkci po pátečním jednání poslaneckého klubu ODS. "Dlouho jsem se zabývala úvahou o kandidatuře, ovšem nyní jsem cítila skutečnou podporu." Do čela strany ji navrhuje také poslankyně Alena Páralová z místního sdružení Pardubické Polabiny. Němcová ale vyloučila, že by za ohlášením její kandidatury byla podpora Václava Klause.

Nástupce Václava Klause, který odchází z vedení Občanské demokratické strany po více jak 11 letech, budou volit delegáti mimořádného stranického kongresu v polovině prosince.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme