ODS: Grossovi může za Mlýn hrozit trestní stíhání

Premiéru Grossovi by mohlo v kauze zvláštního vyšetřovacího týmu hrozit trestní stíhání. Vyplývá to z právní analýzy, kterou si nechala zpracovat Občanská demokratická strana. Zvláštní policejní tým přímo podléhal Grossovi v době, kdy byl ministrem vnitra. ODS trvá na tom, že kauzou Mlýn se má zabývat parlamentní vyšetřovací komise. Předseda jejího poslaneckého klubu Vlastimil Tlustý v České televizi řekl, že ODS chce zjistit, proč zvláštní tým vůbec vznikl a koho prošetřoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Gross | Foto: Stanislav Zbyněk

Podle Tlustého jde o vážné podezření. "Jsou jen dvě možnosti. Buď došlo k porušení zákona, a pak je to na trestní stíhání, případně zavření příslušného ministra. Anebo je to přinejmenším vážné politické pochybení."

Utajovaný pětičlenný policejní tým zřídil Gross v polovině května 2002 a podle informací týdeníku Nedělní svět se zabýval případy miliardových daňových úniků, do kterých měli být zapojeni také policisté.

Současný ministr vnitra František Bublan je přesvědčen, že Gross zřízením týmu zákon neporušil. "Naopak si myslím, že kdyby kauzu řešil sám policejní prezident, že by spojil nějaký svůj policejní tým s inspekcí, tak potom by to bylo špatně."

Hospodářské noviny napsaly, že skupina Mlýn se mimo jiné zabývala informacemi o lidech spojených s kauzou Vladimíra Železného a televize Nova, anebo prošetřovala hospodaření Českých drah. Vyšetřovací tým teď spadá pod policejní prezidium, kam jej převedl ministr Bublan.

Markéta Kaclová, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme