ODS hrozí, že z vlády stáhne své ministry

ODS hrozí, že stáhne z Fischerovi vlády své ministry pokud strana nezíská křesla uvolněná po členech vlády nominovaných za Stranu zelených. Lidovým novinám to řekl nový volební lídr ODS Petr Nečas. Poslední ministr nominovaný za zelené, šéf resortu pro lidská práva Michael Kocáb, rezignuje v pondělí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Nečas | Foto: Alžběta Švarcová

Občanským demokratům se nelíbí, že rezort životního prostředí po odchodu Jana Dusíka spadá pod ministra zemědělství Jakuba Šebestu, kterého nominovala ČSSD. Podle Petra Nečase není důvod, aby ODS držela vládu, ve které má faktickou moc Jiří Paroubek.

Strana prý vyzve Fischera, aby stáhl Šebestu z ministerstva životního prostředí, a to by následně mohlo připadnout někomu z občanských demokratů. Druhou variantou je odvolání jiného ministra nominovaného ČSSD a předání jeho postu ODS. Podle Nečase jinak hrozí stažení všech ministrů nominovaných občanskými demokraty.

Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek to ale celé považuje za divadelní záležitost.

„Kdyby ministři nominovaní za ODS demisi přijali, prezident by ji zamítl. Tím by byla celá záležitost uzavřená. Spor je nesmyslný, neboť se nic důležitého na vládě nerozhoduje. Je to celé bouře o ničem a pokus odvrátit pozornost od situace ve vedení ODS,“ řekl Zaorálek Radiožurnálu.

Podle mluvčího vlády Romana Proroka do Strakovy akademie zatím nedošla písemná odpověď ODS na dopis premiéra Jana Fischera, ve kterém žádal dvě největší strany o stanoviska k možnému řešení dané situace

Tomáš Medek, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme