ODS i TOP 09 chtějí nové výběrové řízení na šéfa DPP, primátor utrpěl další porážku

Pražští zastupitelé za ODS souhlasí s vypsáním výběrového řízení na nového ředitele pražského dopravního podniku a přiklonili se tak k názoru TOP 09. Nepodpořili odvolaného šéfa Vladimíra Liche, kterého prosazoval primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Dopravního podniku hlavního města Prahy | Zdroj: ČTK

ODS zároveň požaduje transparentní výběr zhotovitele forenzního auditu. Předseda klubu Ondřej Pecha uvedl, že se občanská demokracie v žádném případě nezříká odpovědnosti za chod dopravního podniku.

V dozorčí radě, ze které odešli tři členové za ODS, by podle něj měl usednout radní pro dopravu Josef Nosek z ODS, se kterým má primátor už několik měsíců neshody.

„Pan Nosek je náměstek pro dopravu, nebyla mu vyjádřena nikterak nedůvěra v jeho činnosti a klub usoudil, že by bylo dobré, aby právě proto, že má na starosti dopravu, byl i členem dozorčí rady. Klub ODS je připraven do konání valné hromady doplnit zbývající dvě jména,“ potvrdil šéf klubu ODS Pecha.

Bývalý šéf DPP přešel do protiútoku, podal trestní oznámení na primátora i člena TI

Číst článek

Zastupitelé za ODS také odmítli, že by se zřekli odpovědnosti za chod dopravního podniku. Popřeli tak výrok primátora Bohuslava Svobody, který požadoval, aby aktivitu přebrala koaliční TOP 09.

Aktuální vývoj kolem pražského dopravce je podle předsedy klubu občanských demokratů Ondřeje Pechy problematikou manažerskou, nikoliv politickou.

„Já si nejsem zcela jistý, jestli to je prohra pana primátora. My prostě podporujeme ty transparentní kroky, které dopravní podnik dělá a chtěli bychom, aby se trochu uklidnila situace a posunulo se to zpět k manažerskému řízení a ke krokům, které jsou v rámci zákona, a ne takovou tu politickou nadstavbu. Tu bychom si už rádi odpustili,“ řekl Pecha.

Anna Königsmarková, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme