Z Ivana Langera je opět řadový člen. Výkonná rada ODS zrušila jeho zvolení do krajského vedení

Z bývalého místopředsedy ODS a ministra vnitra Ivana Langera je opět pouze řadový člen. Vedení strany v sobotu na zvláštní zasedání anulovalo nedávné rozhodnutí olomouckých straníků, které ho povyšovalo do širšího vedení partaje. Zprávu přinesl časopis Respekt, kterému informaci potvrdil místopředseda ODS Martin Kupka.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Langer se po osmi letech objevil ve vedení olomoucké ODS. | Foto: Petr Topič / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Při jednání regionálního sněmu ODS Olomouckého kraje došlo k procedurálnímu pochybení. Jen jsme konstatovali, že všechna rozhodnutí a volby jsou neplatné. Předseda regionu svolává nový regionální sněm na nový termín,” uvedl Kupka pro Respekt

Dále nekomentoval, zda jde o politický postoj strany směrem k politikovi.

‚Dlouhodobě poškozuje dobré jméno strany.‘ Výkonná rada vyloučila Klause mladšího z ODS

Číst článek

Langera do vedení krajské organizace zvolil na začátku března. Výkonná rada strany toto rozhodnutí v sobotu zrušila s tím, že při volbě rozhodovali i lidé, kteří k tomu neměli mandát. Už v průběhu dne strana rozhodla o vyloučení Václava Klause mladšího.

Ivan Langer byl v letech 1998 až 2002 a 2004 až 2010 místopředsedou strany, od června 1996 do voleb v roce 2010 i poslancem. Od září 2006 do května 2009 byl Langer v obou vládách Mirka Topolánka ministrem vnitra.

Po neúspěchu ve volbách v červnu 2010, kdy se nedostal do sněmovny a následně skončil i ve vedení strany, se z vysoké politiky stáhl. V listopadu 2012 se ještě neúspěšně pokoušel o zvolení do výkonné rady ODS.

kro, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme