ODS navrhuje změnu Ústavy umožňující rozpustit sněmovnu

ODS navrhuje změnu Ústavy, která má dát poslancům možnost rozpustit sněmovnu v době vládní krize. Návrh vypracovaný senátory ODS předpokládá, že proceduře by měla předcházet demise vlády a návrh prezidenta na rozpuštění dolní komory. Pro návrh by pak musela zvednout ruku nadpoloviční většina poslanců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna | Foto: Česká televize

ODS je podle svého místopředsedy Petra Nečase toho názoru, že současná vládní krize vyústila v politickou frašku a poškozuje politickou kulturu v naší zemi. "Česká strana sociálně demokratická přitom kapitulovala před lidovci výměnou za udržení svých křesel a za cenu totální ztráty tváře. Tato slabá, udržovací a vnitřními boji rozklížená vládní koalice bez důvěry veřejnosti nebude skutečně vládnout, a pokud dostane v parlamentu důvěru, zaměří se pouze na populistické úplatky voličům a jednotlivým sociálním skupinám," řekl Nečas.

Podle něho je kandidát ČSSD na premiéra Jiří Paroubek jen loutkou dosavadního premiéra Stanislava Grosse, stejně jako nestraník František Bublan na ministerstvu vnitra.

Lucie Husárová 1, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme