ODS nepodpoří vládu Jiřího Rusnoka, jeho kabinet je prý navzdory slibům politický

ODS nepodpoří vládu Jiřího Rusnoka, podle ní je vznikající kabinet politický. Strana doufá, že při druhém pokusu jmenovat premiéra už Miloš Zeman bude respektovat většinu koalice ve sněmovně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ODS nepodpoří vládu Jiřího Rusnoka. Na snímku pověřený předseda strany Martin Kuba a předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová | Foto: ČTK

ODS ale zároveň jedná o dalším postupu, pokud se Rusnok premiérem stane. Podle místopředsedy strany Martina Kuby by se situace neměla řešit předčasnými volbami.

„V parlamentní demokracii by prezident měl být spíše moderátorem politické diskuze, a ne silovým hráčem prosazujícím vlastní řešení proti vůli Poslanecké sněmovny v situaci, kdy existuje jasná většina podporující premiérku Miroslavu Němcovou,“ seznámil novináře s unesením výkonné rady ODS senátor Jaroslav Kubera.

„ODS nepodpoří ‚vládu úředníků‘, kdy už při jejím sestavování je jasné, že ve skutečnosti bude vládou vysloužilých politiků a přátel Miloše Zemana,“ poznamenal Kubera.

Výkonná rada ODS současně vyzvala prezidenta, aby se vrátil ke standardním krokům při řešení politické krize analogicky ke krokům Václava Klause při výměně premiérů vlád ČSSD v letech 2004–2005.

Jakub Šídlo, mkp, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme