ODS: O kandidatuře Zemana s nikým nejednáme

ODS s nikým nejedná ani nehodlá vyjednávat o prezidentské kandidatuře expremiéra Miloše Zemana. Vedení strany také zdůrazňuje, že tak v žádném případě nehrozí pokračování opoziční smlouvy. Spekulacemi o těchto možnostech jsou občanští demokraté pobouřeni a zásadně je odmítají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Foto: Luboš Pavlíček

"ODS prohlašuje jménem členů politického grémia včetně předsedů poslaneckého a senátního klubu, že o kandidatuře pana Zemana s nikým nejednala, nejedná a jednat nebude," důrazně odmítl šéf poslaneckého klubu ODS Vlastimil Tlustý jakoukoliv podporu Zemanovy kandidatury oplátkou za případnou významnou funkci pro jejich předsedu a kandidáta na hlavu státu Václava Klause.

Podle místopředsedy strany Miroslava Beneše jde o cílené pokusy poškodit ODS a Václava Klause před blížícím se Kongresem a prezidentskými volbami. "Stejně jako před volbami parlamentními je tu viditelný pokus prostřednictvím médií strašit veřejnost zprávami o údajném pokračování opoziční smlouvy, nyní údajně aplikované při prezidentských volbách," uvedl Beneš.

Milada Richterová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme