ODS opět vyzvala ministra Zgarbu k rezignaci

Občanští demokraté znovu vyzvali ministra zemědělství Petra Zgarbu z ČSSD k demisi. Podle místopředsedy ODS a pražského primátora Pavla Béma vyvolávají transakce s pozemky v Uhříněvsi podezření z jeho spoluúčasti na dvoumiliardové spekulaci. Na prodeji totiž měl vydělat Zgarbův známý Gabriel Večeřa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Zgarba | Foto: Úřad vlády ČR

"Pozemkový fond České republiky, jehož je ministr zemědělství Petr Zgarba nejvyšším představitelem, si svým vlastním rozhodnutím upravil podmínky vydávání náhradních pozemků a prodal státní pozemky v Uhříněvsi ministrovu známému. Ministr tuto známost veřejně přiznal a ocitl se tak ve vážném podezření ze spoluúčasti na spekulaci ve výši téměř 2 miliard korun." zdůraznil Bém.

ODS ve svém prohlášení zároveň považuje za nepřijatelnou snahu ministra Zgarby zbavit se osobní politické zodpovědnosti, odvádět pozornost od podstaty problému a svalovat vinu za rozhodnutí prezidia fondu na ostatní. Podle ODS tak ministr používá standardní metodu práce představitelů ČSSD, kteří jen zametají vlastní kauzy pod koberec.

Petr Zgarba dnes Českému rozhlasu k této kauze poskytl následující vyjádření: "ODS by si měla udělat pořádek ve vlastních řadách. První výsledky našeho šetření ukazují na to, že celou záležitost připravil a zorganizval v noci před zasedáním prezidia Pozemkového fondu předseda dozorčí rady Jiří Drda z ODS. Předávám podnět policii k prošetření, zda nejde o trestný čin," řekl Zgarba Českému rozhlasu.

Už dříve ministr Zgarba výzvu k demisi odmítl a obvinění označil za nehoráznost. Kvůli spekulaci s pozemky chce prosadit výměnu některých členů prezidia Pozemkového fondu.

Milan Kopp, Milada Richterová, Ondřej Kubala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme