ODS opět vyzvala ministra Zgarbu k rezignaci

Občanští demokraté znovu vyzvali ministra zemědělství Petra Zgarbu z ČSSD k demisi. Podle místopředsedy ODS a pražského primátora Pavla Béma vyvolávají transakce s pozemky v Uhříněvsi podezření z jeho spoluúčasti na dvoumiliardové spekulaci. Na prodeji totiž měl vydělat Zgarbův známý Gabriel Večeřa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Zgarba

Petr Zgarba | Foto: Úřad vlády ČR

"Pozemkový fond České republiky, jehož je ministr zemědělství Petr Zgarba nejvyšším představitelem, si svým vlastním rozhodnutím upravil podmínky vydávání náhradních pozemků a prodal státní pozemky v Uhříněvsi ministrovu známému. Ministr tuto známost veřejně přiznal a ocitl se tak ve vážném podezření ze spoluúčasti na spekulaci ve výši téměř 2 miliard korun." zdůraznil Bém.

ODS ve svém prohlášení zároveň považuje za nepřijatelnou snahu ministra Zgarby zbavit se osobní politické zodpovědnosti, odvádět pozornost od podstaty problému a svalovat vinu za rozhodnutí prezidia fondu na ostatní. Podle ODS tak ministr používá standardní metodu práce představitelů ČSSD, kteří jen zametají vlastní kauzy pod koberec.

Petr Zgarba dnes Českému rozhlasu k této kauze poskytl následující vyjádření: "ODS by si měla udělat pořádek ve vlastních řadách. První výsledky našeho šetření ukazují na to, že celou záležitost připravil a zorganizval v noci před zasedáním prezidia Pozemkového fondu předseda dozorčí rady Jiří Drda z ODS. Předávám podnět policii k prošetření, zda nejde o trestný čin," řekl Zgarba Českému rozhlasu.

Už dříve ministr Zgarba výzvu k demisi odmítl a obvinění označil za nehoráznost. Kvůli spekulaci s pozemky chce prosadit výměnu některých členů prezidia Pozemkového fondu.

Milan Kopp, Milada Richterová, Ondřej Kubala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme