ODS podle Hospodářských novin nepočítá s malými stranami

Sestavování nové vlády se věnují Hospodářské noviny. Jak napsaly, nastupující premiér a předseda ODS Mirek Topolánek bude podporu svého kabinetu hledat pouze se sociálními demokraty. Právo zjistilo, kdy se rozhodne o další budoucnosti Jana Kubiceho ve funkci šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Lidové noviny nahlédly do nejnovější studie amerických vědců, která se týká obezity ve světě. Ceny některých notebooků klesly pod 15 000 korun, informuje Mladá fronta Dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

domácí tisk | Foto: Alena Palečková

Nastupující premiér Mirek Topolánek už podle Hospodářských novin nehledá pro svou menšinovou vládu duhovou podporu všech demokratických stran. Vyjednávat o ní už bude výhradně s předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem. Topolánek tvrdí, že nikdy nepočítal s tím, že se lidovci a zelení aktivně zúčastní hlasování o důvěře.

S oběma stranami si chce udržet dobré vztahy, nečeká ale, že při hlasování o důvěře jeho vládu podpoří. Ještě nedávno ovšem předseda ODS trval na tom, že dohodu o podpoře kabinetu musí uzavřít se všemi demokratickými stranami v parlamentu. Obě menší strany už se smiřují, že Topolánek s jejich hlasy nepočítá.

O osudu šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jana Kubiceho se rozhodne až na podzim. Jak zjistilo dnešní Právo, policejní prezident Husák i ministr vnitra Bublan počkají na závěrečné zprávy analytického týmu žalobců, policie a Inspekce ministra vnitra.

Ministerstvo zdravotnictví už potřetí nabídne pacientům vodítko, jak si vybrat nemocnici, které se svěřit do péče, píší Hospodářské noviny. Žebříček kvality péče v nemocnicích, které ministerstvo přímo řídí, tentokrát úředníci sestavili podle metodiky, která se používá v mnoha vyspělých evropských zemích. Ta bere v potaz nejen celkové výsledky léčby, ale také vážnost stavu pacienta a jeho případné komplikace.

Podle údajů, které mají Hospodářské noviny k dispozici, si díky nové metodice hodnocení v žebříčku významně polepšily hlavně Fakultní nemocnice v Hradci Králové a v Olomouci nebo Úrazová nemocnice v Brně. Na prvním místě zůstala Nemocnice na Homolce stejně jako na posledním Fakultní nemocnice Bulovka.

O osudu šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jana Kubiceho se rozhodne až na podzim. Jak zjistilo dnešní Právo, policejní prezident Husák i ministr vnitra Bublan počkají na závěrečné zprávy analytického týmu žalobců, policie a Inspekce ministerstva vnitra.

Tlustých lidí je na zeměkouli víc než hladových - informují Lidové noviny. Podle nejnovější studie amerických vědců trpí nadváhou víc než miliarda lidí na naší planetě. Nákup oblíbených vysokokalorických pochoutek, jako jsou třeba čokolády, dorty nebo i špekáčky, by se mohl v budoucnu prodražit. Odborníci na výživu totiž v souvislosti s prudkým nárůstem počtu tlouštíků navrhují, aby ke zdravému způsobu stravování byli lidé donuceni regulováním cen potravin.

Tuzemským ekonomům to ale přijde jako naprostý nesmysl. Podle Davida Marka z Patria Finance by tak vznikla otázka, jak dovolit státu regulovat lidem jejich život. Navíc by návrh na zdanění kalorií v potravinách neprošel mezi politiky. Už teď se ale obézní lidé setkávají v běžném životě s řadou komplikací. Jejich váhu totiž zohledňují například pojišťovny, což se tlouštíkům může ve finále prodražit. Pojišťovací ústavy uplatňují na klientech rizikovou přirážku, napsaly Lidové noviny.

Mladá fronta Dnes přináší informace o tom, že pohodlí u počítačů už nemusí být těžko dostupné. Notebooky - praktické, ale dosud většinou drahé přenosné počítače - se dají koupit za polovinu toho, co stály nedávno. Ceny se během několika let propadly z 30 tisíc na méně než patnáct. Za tuto částku se navíc prodávají i známé a spolehlivé značky.

Jak je možné, že se ceny laptopů dostaly tak nízko? Především zlevnily jejich součásti a oslabil dolar. Pod 15 tisíc se v Česku notebooky dostaly poprvé letos na jaře. A tato cena nemusí být konečná. Odborníci také předpokládají, že časem by měl prodej přenosných computerů převýšit prodej stolních počítačů, doplňuje Mladá fronta Dnes.

Naděžda Hávová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme