ODS podpoří koaliční návrh na snížení daní

Opoziční občanští demokraté přehodnotili svou taktiku nulové tolerance vůči vládě a podpoří její návrh na snížení daní. Řekl to předseda jejich poslaneckého klubu Vlastimil Tlustý. K stejnému kroku vyzve také své stranické kolegy v senátu. Vládní plán počítá s tím, že by se daně měly snížit těm, kdo vydělávají méně než třicet tisíc korun měsíčně. Jak Vlastimil Tlustý řekl v České televizi, snížení daní je jedním z pilířů programu jeho strany a dokáže si ho představit ještě výraznější.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna | Foto: Česká televize

"Podpoříme snížení daní, je to první úspěch rovné daně, protože rovná daň a ODS vás donutila snižovat daně. Vy jste daně systematicky zvyšovali a kdyby nebylo rovné daně, zvyšovali byste je dál. Všechny návrhy ODS na snižování daní jsou zamítány, jenom protože jsou předkládány naší stranou. Proto noste ty vaše a já vám dopředu garantuji, že ODS vám je podpoří," řekl zástupci ČSSD a ministru financí Sobotkovi Vlastimil Tlustý.

Vicepremiér a ministr financí Bohuslav Sobotka neskrýval nad krokem Vlastimila Tlustého svou velkou spokojenost. "Já bych chtěl panu předsedovi za tento názor poděkovat, protože si myslím, že je konstruktivní a ve prospěch občanů," řekl Sobotka.

Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme