ODS předloží partnerům program budoucí vlády

Občanští demokraté dnes mají ČSSD, lidovcům a zeleným předložit návrh programu nové vlády. Na dokumentu pak mají začít pracovat expertní skupiny těchto čtyř stran. Kamenem úrazu může být přání ODS, aby ČSSD nebyla přímo ve vládě, ale jen ji tolerovala. To ovšem sociální demokraté jasně odmítli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cedule na budově Úřad vlády | Foto: Marián Vojtek

Program nové vlády vypracovaný občanskými demokraty vychází z někdejší dohody trojkoalice ODS, lidovců a zelených. Předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř k tomu dodává: "Vycházíme především z té páteční schůzky a tedy ze stanovení těch sedmi okruhů a ty přinášíme rozpracované. To, že se to dál posouvá k reformním krokům, je pravda. Doufáme, že sociální demokracie pochopila, že Česká republika potřebuje reformy."

Odpoledne se mají nad materiálem sejít ve sněmovně vyjednavači všech čtyř stran. Ještě před tím bude premiér a šéf ODS Mirek Topolánek hovořit o tom, jak pokračují jednání o vládě, s prezidentem Václavem Klausem, který ho pozval na oběd na Pražský hrad.

Pro sociální demokraty je prioritou dohoda s ODS a KDU-ČSL na koaliční vládě s reformním programem. Pokud ale do poloviny prosince nebude výsledek, očekává ČSSD, že dostane třetí pokus sestavit kabinet.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme