ODS představí v Brně programové priority na dalších deset let

Programové priority na dalších deset let představí dnes občanští demokraté na konferenci v Brně. Dokument Vize 2020, který shrnuje střednědobý pohled ODS na českou politiku, už projednaly regiony a schválila i výkonná rada.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vedení ODS | Zdroj: ČTK

Podle předsedy strany Mirka Topolánka je cílem konference seznámit s Vizí 2020 veřejnost. "Je to prezentační záležitost jak směrem dovnitř, tak směrem ven. Myslím si, že je to správně, aby se členská základna po dlouhých diskusích, protože ODS není jednoduše strukturována strana, nakonec sjednotila na nějakých základních principech - v jakých bude fungovat, na základě kterých bude tvořit. A veřejnost má právo vědět jaké jsou ty hodnoty," uvedl Topolánek.

Z dokumentu Vize 2020, který v pondělí schválila výkonná rada ODS, by měl vycházet i předvolební program strany. V tuto chvíli ale o volební program ani start předvolební kampaně nepůjde, řekl Radiožurnálu místopředseda ODS Ivan Langer.

"Brno neznamená start volební kampaně. Je to naopak ukončení jedné etapy, kterou jsme si potřebovali projít, abychom byli schopni se sjednotit na tom, co je ODS, kam kráčí - tak, abychom byli dobře připraveni na volby," řekl.

Podle místopředsedy ODS Petra Nečase dokument Vize 2020 není volebním programem, ale 'střednědobým politickým manifestem'. "Na volebním programu se průběžně pracuje a bude ještě pracovat. Konference vytváří jakýsi širší rámec přesahující jedno volební období, vlastně záběr na dva a půl volebního období," řekl Radiožurnálu.

Určitě je to podle něj jeden z významných mezníků pro ODS před květnovými volbami. "A smyslem vize je definovat jakési cíle, jakési majáky, ke kterým programově v jednotlivých oblastech prostřednictvím volebních programů chceme směřovat ," dodal.

Veronika Malá, Václava Marešová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme