ODS přiznala chyby v kampani

Hlavními příčinami neúspěchu ODS ve volbách jsou především špatná volební kampaň, ale i uzavření opoziční smlouvy s ČSSD před čtyřmi lety. Shodli se na tom šéfové regionálních organizací občanských demokratů společně s vedením své strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

konečný výsledek | Foto: Jan Rosenauer

Špičky ODS z regionů svolal Václav Klaus. Ten nejen kritizoval špatnou volební kampaň, ale uznal i to, že vláda sociální demokracie - svým způsobem - uspěla, což také ve volbách sehrálo rozhodující roli. "Legitimizovali se jako možná vládní strana, která v řízení státu - cokoli si o tom myslíme my - přiměřeným způsobem obstála," uvedl Klaus.

Snad nejvíc kritiky zaznělo od místopředsedy Senátu Přemysla Sobotky z liberecké ODS, který jako jediný z Výkonné rady hned po volbách odstoupil. Chyby podle něj ODS začala dělat už před opoziční smlouvou, po tzv. sarajevském atentátu. "Od roku 1996 jsme dělali politiku, která vždy směřovala k malé nebo větší prohře."

I když řada hlasů z regionů chce mimořádný stranický kongres už v září, zatím platí prosinec, který určil Václav Klaus. Místopředseda Ivan Langer ho vyzval, aby co nejdřív sdělil, zda bude na funkci předsedy znovu kandidovat, a když ne, ať řekne tip na svého nástupce. Situaci v ODS by to podle něj uklidnilo.

Podrobnou zprávou o volebním neúspěchu se v pondělí bude zabývat Výkonná rada občanských demokratů.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme