ODS schválila kandidátky pro říjnové volby, hlavním lídrem je Němcová

Výkonná rada ODS definitivně schválila kandidátky pro předčasné volby. Stranu do nich povede jako hlavní lídr Miroslava Němcová. Širší vedení strany do hry vrátilo exposlankyni Ivanu Weberovou. Dodatečně ji doplnilo na kandidátku Libereckého kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny a kandidátka na volebního lídra ODS Miroslava Němcová na regionálním sněmu pražské ODS | Zdroj: ČTK

Do ostatních kandidátních listin vedení Občanské demokratické strany nezasahovalo. Místopředseda strany Tomáš Chalupa tak v Praze kandidovat nebude. Bývalý poslanec a exministr životního prostředí se sám odmítl doplnění na listinu domáhat.

„Každý z nás zná situace ze života, že vyhrává i prohrává, a já v ODS zůstávám. Podporuji kandidáty v celé republice včetně pražského regionu,“ prohlásil Chalupa.

Úřadující předseda Martin Kuba bude v čele kandidátky ve svém domovském Jihočeském kraji, Miroslava Němcová povede stranu do voleb v Praze.

„To schvalování nebylo dramatické, shodli jsme se v jednotlivých krajích na tom, že jsme vybírali lidi, kteří opravdu mají dlouhodobou praxi,“ poznamenala Němcová.

Výkonná rada také schválila takzvaný etický kodex, který řeší, za jakých podmínek se poslanci budou muset vzdát svého mandátu. Bude to v případě, že přestanou být členy klubu nebo nastoupí do vězení.

Lídry a program dnes představilo také hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše. Ten povede kandidátku v Praze. Ve středočeském kraji bude na kandidátce jedničkou bývalý občanský demokrat Tomáš Březina. Dalšími lídry krajských kandidátek jsou i bývalý komentátor Mladé fronty Dnes Martin Komárek a herec a někdejší diplomant Martin Stropnický.

Hnutí Úsvit přímé demokracie povede ve Středočeském kraji senátor Tomio Okamura, v Olomouckém kraji bude jedničkou exposlanec Radim Fiala.

mta, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme