ODS se bude na kongresu radit o volební strategii

V Brně dnes začíná dvoudenní kongres Občanské demokratické strany. Delegáti nevolebního shromáždění se budou především zabývat strategií před volbami do sněmovny, v nichž lidé příští rok v červnu rozhodnou o nové vládě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirek Topolánek | Foto: ČTK

ODS chce v Brně vyslat veřejnosti i dovnitř strany jednoznačný vzkaz, že se nenechá zahnat razantním stylem premiéra Jiřího Paroubka z ČSSD do defenzivy.

Delegáti nevolebního sjezdu budou jednat o programu a hlavně o způsobu, jakým své priority v sedmi měsících zbývajících do voleb atraktivně a srozumitelně představí voličům. Kongres by měl být podle šéfa strany Mirka Topolánka především vykročením k pozitivní kampani.

"Bude laděna měkce, bude směřována na jednotlivé voličské skupiny a budeme mít šest sedm měsíců na to, abychom velmi názorně předvedli občanům jednotlivé kroky, které chceme dělat v případě, že budeme mít po volbách mandát k vládnutí," uvedl Topolánek.

Podle Topolánka musí jeho strana získat pro takový cíl alespoň 36 procent hlasů, což v minulosti tato největší pravicová strana v zemi nikdy nezískala. Pokud ODS nebude schopna sestavit koalici, nabídne její šéf svou rezignaci.

Účastníky sjezdu dnes odpoledne pozdraví prezident a čestný předseda ODS Václav Klaus, z předsedů parlamentních stran dorazí na jih Moravy šéf KDU-ČSL Miroslav Kalousek. K nejvýznamnějším zahraničním hostům má patřit polský premiér Kazimierz Marcinkiewicz a slovenský premiér Mikuláš Dzurinda.

Milada Richterová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme