ODS se nelíbí snahy o květnový termín voleb

ODS je proti tomu, aby volby do sněmovny proběhly už v květnu. Právě o tomto termínu by měl příští týden jednat prezident Václav Havel s premiérem Milošem Zemanem. Šéf ODS Václav Klaus nechápe, proč by se o jeden měsíc mělo zkracovat volební období. Navíc politické strany podle něj už mají rozvrženou volební kampaň až do června a uzavřely už smlouvy s agenturami, které zajišťují reklamní plochy a inzerci ve sdělovacích prostředcích. A to už se dá jen velmi složitě změnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V.Klaus | Foto: Jan Rosenauer

"Z pozice předsedy Poslanecké sněmovny říkám i to, že jsme na sklonku minulého roku zodpovědně rozhodovali, kdy budou tři důležité třítýdenní schůze Poslanecké sněmovny tak, aby nezasáhly do předvolební kampaně. A dělali jsme i toto s vědomím poloviny června. To bychom museli zpřeházet, úplně zkrátit mezičasy mezi plény, zřeknout se projednání celé řady zákonů. Naprosto netuším, co by mělo být smyslem tohoto pokusu", zdůraznil Václav Klaus.

Přehrát

00:00 / 00:00

Václav Klaus o termínu voleb

Prezident Václav Havel však v pátek připomněl, že pokud ví, o vhodnosti termínu voleb probíhala jen interní korespondence mezi státními orgány. "Já sám jsem ale žádný termín veřejně nevyhlásil, a proč se pan předseda Klaus rozčiluje, to věru nechápu", uvedl Václav Havel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Václav Havel k termínu voleb

Milan Kopp, Robert Mikoláš, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme