ODS se nevzdává naděje na předčasné volby

ODS se nevzdává naděje na předčasné volby. Jak v České televizi řekl občanskodemokratický předseda Senátu Přemysl Sobotka, předčasné volby jsou nejlepším řešením současné politické situace. Je si ale vědom, že k jejich vyvolání je potřebná třípětinová parlamentní většina. "Samozřejmě to je téma, které je na stole a diskutujeme o tom delší dobu, ale na to potřebujete mít ústavní většinu. Ta bohužel v sestavě ODS 57 poslanců a k tomu 24 hlasů KDU-ČSL není 120 ale pouhých 81."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přemysl Sobotka | Foto: Hynek Bulíř

Sociálně demokratický předseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek naopak předčasné volby považuje až za nejzazší variantu. Naznačil, za jakých okolností by se mohly konat. "Je to jedna z možných variant pokud by se situace vyvinula tak, že by se některé špatné scénáře naplnily a lidovci by skutečně odešli z vlády."

Zaorálek ovšem pochybuje o tom, že ti, kteří v dolní sněmovně uspořádání předčasných voleb podporují, získají dostatečný počet hlasů. Předčasné volby uspořádané na podzim společně s referendem o evropské ústavní smlouvě byla jedna z variant, kterou chtěl před časem premiér Stanislav Gross řešit politickou krizi.

Markéta Kaclová, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme