ODS, TOP 09 a Věci veřejné uzavřou kapitolu o korupci

Lídři ODS, TOP 09 a Věcí veřejných dnes chtějí definitivně dotáhnout třetí kapitolu společného vládního programu. Ta se týká boje proti byrokracii, korupci a státní správy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídři ODS, TOP 09 a Věcí veřejných, takzvané skupiny K9, jednali o vládním programu. | Zdroj: ČTK

Už včera se lídři dohodli například na zdanění poslaneckých náhrad nebo zveřejňovaní hlasovaní ministrů a premiéra o veřejných zakázkách. Nedořešena je ale otázka obecného referenda.

„U dalších jsme se v podstatě shodli. Provedeme analýzu toho, nakolik je možné provést zastrojování nákladů na volební kampaň, nakolik je to účelné, možné a správné. Shodli jsme se i na tom, že vyzveme obce a města, aby u hlasování o veřejných zakázkách postupovali stejným způsobem, jakým bude postupovat vláda,“ uvedl předseda ODS Petr Nečas.

Šéf věcí Veřejných Radek John věří, že rodící se koalice dnes dopoledne kapitolu uzavře. John zárověň upozornil na obsáhlost materiálu, který se práva a protikorupčních opatření týká:

„Naše komise šla do velkého detailu. Materiál je dvacetistránkový. Kdyby všechny byly takové, tak koaliční smlouva má sto čtyřicet stran. Máme osmdesát šest bodů a shodu na osmdesáti pěti. Samotná komise z toho byla překvapená.“

Martina Spěváčková, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme