ODS, TOP 09 a VV chtějí zrušit poslancům dopravu zdarma

Lídři možné koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných se dohodli, že zdaní poslanecké náhrady a zruší bezplatnou dopravu pro poslance a senátory. Rodící se koalice dnes také definitivně uzavřela kapitolu, která se týká zahraniční politiky, obrany a Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Nečas na 21. kongresu ODS | Foto: Tomáš Adamec

Věci veřejné původně chtěly prosadit, aby se nepoužité náhrady vracely zpátky do sněmovního rozpočtu, nakonec ale souhlasily s jejich zdaněním.

„My samozřejmě budeme vracet nespotřebované náhrady na účet Věcí veřejných. Budeme na to mít našeho účtaře. Ale jinak pojede celá sněmovna systémem zdanění. Je také konec toho, že poslanci jezdí zadarmo veřejnou dopravou, vlakem či letadlem. Podle nás je to výborné úsporné opatření,“ prohlásil předseda strany Radek John.

Jasno mají lídři možné trojkoalice o kapitole zahraničí a obrany.

"V uzavřené kapitole, která se týká zahraniční politky a obrany, jsme se dohodli na formulaci, že závažný přesun kompetencí z úrovně národní na Evropskou uni, tam kde se to týká primárního práva Evropské unie, bude podroben referendu," řekl po jednání takzvané K9 tpředseda ODS Petr Nečas.

„Současně jsme se dohodli na tom, že vláda bude, na základě svého usnesení v oblasti boje proti korupci, zveřejňovat jmenovité hlasování svých členů tam, kde vláda rozhoduje o veřejných zakázkách, o majetkových transakcích státu a o udělování dotací.“

Zítra špičky ODS, TOP 09 a Věcí veřejných mají dotáhnou do konce oblast korupce a veřejné správy.

Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme