ODS trvá na prezidentské kandidatuře Václava Klause

ODS nebude hledat nového prezidentského kandidáta. Na vítězi dosud všech šesti kol dvojí volby Václavu Klausovi trvá - i přesto, že se na něm neshoduje s ostatními pravicovými stranami. V nedělním debatním pořadu Sedmička TV Nova to řekl místopředseda občanských demokratů Petr Bendl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Klaus při volbě prezidenta | Foto: Michal Doležal

"Občanská demokratická strana nejenom na svém kongresu řekla jednoznačně, že má svého kandidáta a tím je Václav Klaus. A o nikom jiném není diskuse. ODS ho bude podporovat už i vzhledem k tomu jak vypadaly dvě předchozí volby, i vzhledem k preferencím, které se objevují". Jak Bendl také poznamenal, od ODS nelze očekávat, že bude hledat někoho, kdo pravou osobností na prezidentský úřad není.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Bendl: Kandidátem ODS zůstává V. Klaus

Naopak pro Unii svobody-DEU podle jejího šéfa Petra Mareš je kandidát ODS nepřijatelný. Politické síly v zemi by prý spíš rozvracel, než-li spojoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Mareš: US DEU pro kndidáta, který spojuje

Předseda Unie svobody-DEU Petr Mareš také oznámil, že na chystané schůzce šéfů parlamentních stran k další strategii po opakovaném neúspěchu prezidentské volby bude prosazovat uspořádání přímé volby hlavy státu. Přímé volbě se ODS nebrání. Bendl vyzval Mareše, aby k ní přemluvil i další strany vládní koalice.

Milan Kopp, Martin Mrázek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme