ODS vetovala projednávání vládního návrhu zákona o snížení daní

Poslanci ČSSD a ODS se v Poslanecké sněmovně střetli kvůli vládnímu návrhu zákona o snížení daní. Sociální demokraté totiž chtěli zákon zařadit ještě na program říjnové schůze dolní komory tak, aby byl projednán do konce roku a od ledna 2006 mohl platit. ODS ale rozšíření programu schůze zablokovala svým vetem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parlament ČR, Poslanecká sněmovna | Foto: Jan Rosenauer

ČSSD poté opoziční ODS obvinila z obstrukcí a snahy škodit. Sociální demokraté si zase od poslance ODS Michala Doktora vysloužili nálepku tmářské, podlé a lživé politické strany.

"Vládnou nám komunisté se socialisty, jejichž dohoda zařídila nemožnost projednání všech poslaneckých iniciativ, tedy i poslaneckých iniciativ ODS, nejen po zbývající část roku, ale i po zbývající část tohoto volebního období," vyjádřil se Doktor.

Podle úřadujícího předsedy ČSSD a ministra financí Bohuslava Sobotky chce ODS zabránit tomu, aby se snížily daně čtyřem miliónům lidí a ušetřilo se jim tak celkem 14 miliard korun.

Šéf sociálnědemokratických poslanců Michal Kraus, který neúspěšně navrhoval rozšíření říjnového programu sněmovny o tento bod, oznámil, že ČSSD bude chtít zákon projednat na mimořádné schůzi. Kraus zároveň odmítá, že by šlo o populistický předvolební tah sociálních demokratů.

"Jsou to hloupé výmluvy. My můžeme navrhovat zákony, které snižují daně teprve tehdy, jsme-li si jisti, že růst hospodářství nahradí případný výpadek příjmů. Mám za to, že právě tyto návrhy jsou navrhovány tak, aby ulehčily lidem a na druhé straně, aby neohrozily státní finance," argumentuje Kraus.

Milada Richterová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme