ODS vetovala projednávání vládního návrhu zákona o snížení daní

Poslanci ČSSD a ODS se v Poslanecké sněmovně střetli kvůli vládnímu návrhu zákona o snížení daní. Sociální demokraté totiž chtěli zákon zařadit ještě na program říjnové schůze dolní komory tak, aby byl projednán do konce roku a od ledna 2006 mohl platit. ODS ale rozšíření programu schůze zablokovala svým vetem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parlament ČR, Poslanecká sněmovna | Foto: Jan Rosenauer

ČSSD poté opoziční ODS obvinila z obstrukcí a snahy škodit. Sociální demokraté si zase od poslance ODS Michala Doktora vysloužili nálepku tmářské, podlé a lživé politické strany.

"Vládnou nám komunisté se socialisty, jejichž dohoda zařídila nemožnost projednání všech poslaneckých iniciativ, tedy i poslaneckých iniciativ ODS, nejen po zbývající část roku, ale i po zbývající část tohoto volebního období," vyjádřil se Doktor.

Podle úřadujícího předsedy ČSSD a ministra financí Bohuslava Sobotky chce ODS zabránit tomu, aby se snížily daně čtyřem miliónům lidí a ušetřilo se jim tak celkem 14 miliard korun.

Šéf sociálnědemokratických poslanců Michal Kraus, který neúspěšně navrhoval rozšíření říjnového programu sněmovny o tento bod, oznámil, že ČSSD bude chtít zákon projednat na mimořádné schůzi. Kraus zároveň odmítá, že by šlo o populistický předvolební tah sociálních demokratů.

"Jsou to hloupé výmluvy. My můžeme navrhovat zákony, které snižují daně teprve tehdy, jsme-li si jisti, že růst hospodářství nahradí případný výpadek příjmů. Mám za to, že právě tyto návrhy jsou navrhovány tak, aby ulehčily lidem a na druhé straně, aby neohrozily státní finance," argumentuje Kraus.

Milada Richterová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme