ODS: Vláda používá nečisté praktiky

Krátce poté, co vláda v Poslanecké sněmovně přežila hlasování o nedůvěře, ji ODS obvinila z nečistých praktik. Koalice si podle nejsilnější opoziční strany udržela většinu jen zastrašováním a nátlakem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Topolánek | Foto: Miroslav Topolánek

Podle předsedy ODS Mirka Topolánka každý den kabinetu Vladimíra Špidly znamená růst zadlužení o půl miliardy korun a zvýšení nezaměstnanosti o dalších sto lidí.

Jako příklad uvedl zastrašování místopředseda ODS Petr Nečas Jozefa Hojdara: "I z otevřených zdrojů probublalo, že některé vozy, které ho sledovaly, mají identické státní poznávací značky jako nejmenovaná bezpečnostní složka v naší zemi," uvedl Nečas. Hojdar byl z vládního tábora jediný, který vládu nepodpořil a zdržel se hlasování.

Podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše opozice neuspěla i proto, že ODS načasovala hlasování špatně a neudělala si rozbor vztahů uvnitř koalice. Dolejš ale zároveň tvrdí, že ještě není všem dům konec.

"Já si myslím, že to co bylo kritizováno na vládě, se ještě projeví a že jde o to, zda se ještě objeví vhodnější příležitost. Čas tak trochu hraje proti této vládě. Nová příležitost může být při projednávání státního rozpočtu, zejména pokud pan prezident některé tisk, které dnes projednáváme - to znamená reformu veřejných financí - vrátí," domnívá se Dolejš.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme