ODS vyzvala Davida Ratha k odstoupení kvůli korupčnímu chování

Kvůli aféře poradkyně ministra zdravotnictví Evy Klimovičové vyzývají občanští demokraté Davida Ratha k odstoupení. Za skandální považují její korupční chování v době, kdy byl Rath šéfem lékařské komory. Podle stínového ministra zdravotnictví Tomáše Julínka žádá ODS i okamžité zastavení vydání lékové vyhlášky na příští rok a policejní vyšetření působení bývalé Rathovy poradkyně v časopisech Tempus a Osobní lékař.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath | Foto: ČTK

"Existuje vážné podezření, že na úkor zdravotního pojištění byly inkasovány miliony korun pro Davida Ratha a vedení České lékařské komory. ODS považuje podezření z korupčního chování Davida Ratha za natolik závažné, že ho vyzýváme k odstoupení z funkce ministra," řekl Julínek.

Klimovičová měla od farmaceutické firmy za setkání s Rathem a podporu při jednáních o úhradách léků žádat inzerci za miliony korun do časopisu pro lékaře.

Ministr Rath považuje obvinění ODS za legrační. Řekl, že s podezřelou náměstkyní ukončil spolupráci a vyzval předsedu ODS Topolánka, aby udělal to samé s europoslanci Ouzkým, Cabrnochem a senátorem Julínkem: "To jsou lidé nebo jejich blízcí, kteří měli smlouvy se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, smlouvy pro pojišťovnu velmi nevýhodné. Přitom sami dohlíželi na to, jak pojišťovna má hospodařit a měli ji kontrolovat."

Milada Richterová, Lucie Husárová 1, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme