ODS žádá mimořádnou schůzi sněmovny

ODS požádá kvůli údajnému odposlechu telefonu svého předsedy Mirka Topolánka o svolání mimořádné schůze Sněmovny a také o jmenování zvláštní vyšetřovací sněmovní komise. Topolánkovi právníci se chtějí obrátit na ministry spravedlnosti a vnitra, aby dodali podrobné vysvětlení. Pokud se tak v brzké době nestane, hodlá je šéf ODS zažalovat. Dohady o Topolánkově odposlechu se objevily v souvislosti s vyšetřováním kauzy unionisty Kořistky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Topolánek | Foto: Moravskoslezská ODS

Pokud se prokáže, že policie zákony porušila, ODS bude trvat na odstoupení policejního prezidenta, ministr vnitra a případně i na demisi celé vlády. "Jako člověk, Mirek Topolánek, se ptám, jeli běžnou praxí Policie ČR perzekuovat a šikanovat bezúhonné občany této země."

Odposlechy a zkoumání kont Mirka Topolánka zatím oficiálně nikdo nepotvrdil. Stanislav Gross dnes Radiožurnálu řekl: Jsou to předvolební hrátky. "Já jsem tu spíš od toho, abych řešil problémy této země a ne tyto hrátky."

Máte informace o tom, že byl pan Topolánek odposloucháván a že měla policie přístup do jeho bankovních kont?

"Mám to, co jsem si přečetl v novinách."

Markéta Kaclová, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme