Přes 40 cestujících z nehody u Horoměřic chce odškodnění. Někteří žádají i psychologickou pomoc

Dopravní společnosti Arriva se ozvalo 42 lidí kvůli případnému odškodnění po nehodě autobusu u Horoměřic. Někteří mají zájem také o psychologickou pomoc.

Praha (Aktualizováno: 15:25 19. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po nehodě autobusu u Horoměřic záchranáři aktivovali traumaplán kvůli velkému počtu zraněných | Foto: Hasičský záchranný sbor ČR | Zdroj: Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy

„Ptají se na případné odškodnění, ptají se i na psychologickou pomoc a celá řada z nich nabídla svědectví, aby pomohli policii objasnit, co se vlastně stalo,“ popsal pro Radiožurnál mluvčí dopravní společnosti Arriva Roman Herden.

Svědectví z nehody u Horoměřic. 'Bylo ticho, pak začaly brečet děti,' popisuje cestující

Číst článek

Jakou pomoc ale cestujícím Arriva nabídne, zatím není jasné. „Na závěry, jak bude ta pomoc vypadat, je ještě moc brzy. Bližší informace bychom měli mít v příštím týdnu,“ doplňuje.

'Řidič troubil, přišel první náraz...'

Při nehodě u Horoměřic zahynuli tři lidé, dalších 45 bylo zraněno. Osmnáctiletá cestující Julie Ondračková popsala Radiožurnálu, jak nehoda vypadala.

„Řidič troubil, přišel první náraz, sesunuli jsme se na sebe. Stihla jsem si v hlavě říct, že jsme všichni v pohodě. Pak ale přišel druhý náraz,“ vzpomínala. „První vteřiny si úplně nepamatuji. Bylo podle mě ticho, pak začaly brečet děti. Bylo tam spousta dětí,“ přiblížila Ondračková.

Svědectví z nehody u Horoměřic. 'Všude kolem létaly kusy auta a autobusu,' vzpomíná řidička

Číst článek

Osmadvacetiletá Eliška Matoušková pak upřesnila, jak vypadala nehoda z pohledu řidičky, která jela za autobusem.

„Viděla jsem, jak všude kolem začaly létat kusy z auta a asi tedy i z autobusu a jak se autobus zřítil v protisměru do škarpy a narazil do stromu,“ řekla pro Radiožurnál Matoušková.

Vyšetřovatelé ale zatím nevědí, proč se příměstský spoj střetl s osobním autem a pak narazil do stromu.

„Měla jsem sice lepší výhled než auto přede mnou, které chtělo předjíždět, ale co se tam stalo, jsem bohužel přes velký autobus neviděla,“ vysvětlila už dříve osmadvacetiletá řidička.

Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme