Odsouzený podnikatel utekl rumunské justici

Uherskohradišťský podnikatel František Příplata unikl rumunské justici. Z obav o svůj život odjel před uvězněním do České republiky, kde chce jednat o svém dalším osudu s ministry zahraničí a spravedlnosti. Jak zdůraznil, obvinění z podněcování k vraždě odborového předáka bylo vykonstruované a mělo zastavit privatizaci železáren v Jasech. Příplata řekl, že útěk přes Maďarsko byl snadný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Opustil jsem Rumunsko přes zelenou hranici. Musím říct, že to bylo velmi jednoduché. V Rumunsku se začalo proslýchat, co se mi stalo, že je to nespravedlivé a policie mě zatím vůbec nehledala. Začátkem příštího týdne bych si chtěl sjednat schůzku s panem ministrem Svobodou a chtěl bych navštívit ministra Němce, aby jim právník vysvětlil, co se vlastně stalo za hrůzy," řekl Příplata.

Stíhání a soudy s Františkem Příplatou se táhly pět let. Po pravomocném rozhodnutí Nejvyššího soudu o trestu Příplata požádal o předání do České republiky. Mezitím se však údajně dozvěděl o odměně vypsané mezi vězni na jeho hlavu.

Vilém Janouš, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme