Odsouzený poslanec Škárka nevěří, že by skutečně mohl jít do vězení

Poslanec Jaroslav Škárka nevěří, že bude pravomocně odsouzen. Obvodní soud pro Prahu 5 mu dnes za podvod udělil nepodmíněný trest v trvání tří let. Jak Škárka řekl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu, nedovede si představit, že nakonec nebude zproštěn viny a bude muset nastoupit do vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Škárka | Zdroj: ČTK

„Samozřejmě rozsudek zatím nenabyl právní moci, já použiji veškeré dostupné nápravné nebo opravné prostředky k tomu, abych soud přesvědčil o tom, že tento rozsudek by se měl přehodnotit. Takže já nevěřím tomu, že pravomocně dopadne tento rozsudek takto,“ uvedl Škárka ve Dvaceti minutách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Jaroslavem Škárkou ve Dvaceti minutách Radiožurnálu

Obvodní soud pro Prahu 5 uložil šéfovi poslaneckého klubu Věcí veřejných Vítu Bártovi za uplácení bývalých stranických kolegů podmínku. Jaroslava Škárku, který Bártu obvinil, poslal soud na tři roky do vězení za podvod. Zakázal mu také na deset let být poslancem.

Podle soudu Škárka od Bárty peníze vylákal, aby ho mohl zdiskreditovat. U soudu prý lhal a použil i podvržený důkaz. Oba obžalovaní se proti verdiktu odvolali a žalobkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.

Soud udělil Bártovi podmíněný trest, Škárka má jít na 3 roky do vězení

Číst článek

Vít Bárta po vynesení rozsudku řekl, že pozastaví členství ve Věcech veřejných a rezignuje na post šéfa poslaneckého klubu strany. Jaroslav Škárka bude řešit, jestli se vzdá poslaneckého mandátu, až po pravomocném rozsudku.

„Rozsudek není pravomocný, nevidím důvod, proč bych kvůli tomu měl skládat mandát. V okamžiku, kdy rozsudek bude pravomocný, tak samozřejmě budu zvažovat i variantu, že odstoupím nebo složím poslanecký mandát,“ podotkl Škárka. Je ale ochoten odejít z komise pro kontrolu Nejvyššího bezpečnostního úřadu.

Plné znění rozsudku nad Jaroslavem Škárkou a Vítem Bártou

Číst článek

Martin Hromádka, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme