Odstoupil předseda Ústavního soudu

Zdeněk Kessler odchází kvůli vážným zdravotním problémům z funkce soudce a předsedy Ústavního soudu. Rezignaci zaslal v dopise adresovaném šéfovi Poslanecké sněmovny Lubomíru Zaorálkovi, který nyní zastává část prezidentských pravomocí. V jeho pravomoci je i jmenovat Kesslerova nástupce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Kessler (na archivním snímku) | Foto: Igor Zehl

"Lubomír Zaorálek tak může jmenovat nového soudce Ústavního soudu se souhlasem Senátu a předsedu Ústavního soudu bez souhlasu Senátu," sdělil Radiožurnálu vedoucí tiskového odboru prezidentské kanceláře Martin Krafl.

Rezignace Zdeňka Kesslera podle místopředsedkyně Ústavního soudu Elišky Wagnerové neovlivní řešení projednávaných případů. Zůstává dost soudců na to, aby mohla instituce pokračovat v práci. "Plénum je schopno jednat, pokud je přítomno alespoň 10 členů. To znamená, rezignoval-li doktor Kessler, tak nás bude od zítřka 14 a plénum může normálně dál zasedat a normálně fungovat."

Naděžda Hávová, Marika Táborská, Vladan Dokoupil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme