Odstoupil ze všech funkcí. Odsouzený exhejtman Krkoška se vzdal křesla na radnici v Krnově

Bývalý moravskoslezský hejtman z hnutí ANO Jan Krkoška, který byl odsouzen za podíl na uplácení lékařů, se vzdal i svých míst na radnici v Krnově na Bruntálsku. Působil tam jako zastupitel a radní. Nového radního zastupitelé zvolí ve středu. Uvedla to v úterý mluvčí města Dita Círová. Už dříve Krkoška rezignoval na hejtmanskou funkci, v níž ho nejspíš nahradí primátor Havířova na Karvinsku Josef Bělica (ANO).

Krnov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Krkoška a jeho právník Tomáš Sokol u soudu

Jan Krkoška a jeho právník Tomáš Sokol u soudu | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Pan Krkoška se vzdal mandátu zastupitele, tedy i radního. Ve středu na zasedání zastupitelstva města složí slib náhradník z ANO Tomáš Andršt,“ řekla Círová. Dodala, že zároveň zastupitelé zvolí nového radního. Krkoška rezignoval k 25. březnu. Své rozhodnutí odeslal písemně, doručeno bylo v úterý. Krajské zastupitelstvo se mimořádně sejde 3. dubna, aby zvolilo hejtmana.

Krkoška selhal, ale postavil se tomu čelem. Já nemám co skrývat, zdůrazňuje kandidát na hejtmana Bělica

Číst článek

Krkoška kraj vedl po Ivu Vondrákovi, jenž se s hnutím ANO rozešel od loňského června a rezignoval minulý týden ve čtvrtek. Učinil tak krátce poté, co jej pražský soud uznal vinným z účasti na organizované zločinecké skupině.

Podle rozsudku se jako manažer farmaceutické firmy v letech 2009 až 2012 podílel na uplácení lékařů. Soud mu uložil peněžitý trest 200 000 korun. Hned po tom Krkoška oznámil, že rezignuje na funkci hejtmana, opustí krajské zastupitelstvo i hnutí ANO.

Rezignace na funkce v Krnově se očekávala také. Na krnovské radnici působil třetí volební období. V prvním byl místostarostou. V okamžiku, kdy uspěl v krajských volbách a stal se náměstkem hejtmana, byl už jen zastupitel a neuvolněný radní.

Poslední volby v Krnově vyhrálo hnutí ANO. Výsledkem 30,85 procenta hlasů těsně porazilo Krnovské patrioty, kterým hlas dalo 30,43 procenta voličů. V zastupitelstvu je dál koalice SPOLU pro Krnov, SPD, KSČM a Krnováci. Radnici vede koalice ANO a Krnovští patrioti, v zastupitelstvu má 18 z 27 hlasů. ANO má v radě pět členů, Krnovští patrioti čtyři.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme