Odstupující vláda přijala koncepci boje proti extremismu

Vláda v demisi schválila strategii boje s extremismem, se kterou přišlo ministerstvo vnitra. Strategie se má soustředit kromě represe také na preventivní přístup. Například starostové by měli dostat manuál, kde by našli kalendář dnů, které extrémisté oslavují, nebo návod, jak se v případě kontroverzních akcí zachovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Langer | Zdroj: ČTK

Podstatou koncepce boje proti extremismu je vzdělávání, informovanost a komunikace. Staví také na meziresortní spolupráci - ať už mezi jednotlivými složkami policie nebo justice, ale například i resorty školství a práce a sociálních věcí. Největší důraz klade na vzdělávání veřejnosti.

"Člověk, který je dostatečně informován, je dostatečně edukován, má jasně postavený hodnotový žebříček, je nepochybně odolnější proti lákavým, jednoduchým řešením, která extrémisté předkládají," vysvětlil princip boje proti extremismu ministr vnitra Ivan Langer (ODS).

Podle jeho stínového kolegy z ČSSD Františka Bublana jde koncepce správným směrem. "Je to dobrá koncepce, ale musí se naplnit. Musí dojít k tomu, že všichni aktéři, kteří se toho nějakým způsobem zúčastní, budou vědět, jak mají postupovat a budou to dělat důkladně."

Ministr v demisi Langer doufá, že práce jeho úřadu nepřijde vniveč a koncepci převezmou i příští vlády.

Přečtěte si také:
Romové demonstrovali proti rasismu v Česku
Policie: Žháři zaútočili na dům ve Vítkově třemi zápalnými předměty
Odstupující vláda má v plánu zabojovat proti extremismu
Stovky neonacistů prošly Ústím nad Labem, asistovala jim tisícovka policistů
V Přerově se střetla policie s radikály

Bojují podle vás úřady dostatečně proti extremismu? Hlasujte v naší anketě!

Marika Táborská, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme