Odvolací soud bude rozhodovat v takzvané kauze Savoy

Odvolací městský soud v Praze se opět vrátí ke kauze bývalého policisty Jiřího Dvořáka a bývalého pracovníka rozvědky Petra Bakeše. Obžaloba je viní z toho, že se měli podílet na úniku videonahrávky ze schůzky kancléře prezidenta Jiřího Weigla a lobbisty Miroslava Šloufa. Ti měli jednat před prezidentskou volbou v roce 2008. Obvodní soud po Prahu 1 je potrestal peněžitým trestem a zákazen činnosti. Kvůli odvolání rozhoduje soud znovu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko | Foto: Stock.xchng

Oba muži, Miroslav Šlouf a Jiří Dvořák, se měli dopustit zneužití pravomoci veřejného činitele a neoprávněného nakládání s osobními údaji.

Vše se mělo odehrát v lednu roku 2008. Bakeš měl podle prvoinstančního soudu požádat Dvořáka o záznam kamerového systému z hotelu Savoy, na kterém byly zachycené schůzky Jiřího Weigla a Miroslava Šloufa.

Podle soudu byl ale tento požadavek nad rámec zákonné působnosti i oprávnění Úřadu pro zahraniční styky a informace, a Bakeš tak neměl tyto záznamy chtít.

Od soudu muži odešli s pokutou a také zákazem činnosti. Oba obžalobu odmítají, rozhodne proto odvolací soud.

Václava Marešová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme