Odvolací soud bude znovu řešit případ pěstounů Rosnerových

Brněnský krajský soud se bude v odvolacím řízení zabývat případem manželů Růženy a Lubomíra Rosnerových ze Slavkova u Brna. Pěstouni vyznamenaní dříve prezidentem republiky byli letos v květnu za týrání svěřených dětí odsouzeni k dvouletému vězením s podmíněným odkladem na tři roky. Vinu ale stále odmítají.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud v Brně

Krajský soud v Brně | Foto: Krajský soud v Brně

Na situaci v rodině upozornili dva chlapci, kteří Boženu Rosnerovou natočili na mobil ve chvíli, kdy hrubě nadávala jedné z postižených svěřenkyň a bila ji.

Manželé byli vzápětí zatčeni a děti umístěny do ústavu. Státní zástupce podal obžalobu a proces byl po několikerem odročení nakonec završen podmínečným odsouzením.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ manželů Rosnerových sleduje redaktorka Zuzana Kopuletá

I po té ale Božena Rosnerová trvala na tom, že dětem nikdy neubližovala. Své metody vysvětlovala jejich postižením.

„Nemyslím, že jsem byla tvrdá. Možná někomu se to může zdát, ale to se všechno hodnotí podle normálních zdravých dětí. Zdravému dítěti z normální populace můžete něco vysvětlit,“ tvrdila Rosnerová.

S tím ovšem nesouhlasila státní zástupkyně Martina Klvačová, která žádala mnohem přísnější trest.

„Soud zkrátil období, kdy mělo docházet k týrání dětí. Co se týká trestu, byl skutečně uložen při samé dolní hranici zákonné trestní sazby. Já bych řekla, že co se týká intenzity surového nakládání, že tato byla poměrně značná,“ uvedla Kováčová.

Manželé Rosnerovi přijali celkem čtrnáct dětí. Sociální pracovníci už dříve upozorňovali, že je to příliš mnoho.

Zuzana Kopuletá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme