Odvolací soud potvrdil Bartákovi 14 let za sex s asistentkami

Odvolací soud potvrdil 14 let odnětí svobody pro lékaře Jaroslava Bartáka. Po svých asistentkách požadoval sex jako součást práce. Soud mu trest udělil za znásilnění, vydírání a sexuální nátlak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eskorta přivádí Jaroslava Bartáka na jednání pražského vrchního soudu | Zdroj: ČTK

I po rozsudku Barták vinu stále popírá a prohlásil, že se odvolá k Nejvyššímu soudu.

Státní zástupkyně naopak v průběhu líčení požadovala trest ještě vyšší. Podle ní v několika případech způsobil ženám těžkou újmu na zdraví.

Celkem má Jaroslav Barták na svědomí 14 trestných činů na 11 postižených - 10 bývalých asistentkách a matce jedné z nich.

Ženy hladil a osahával proti jejich vůli, nutil k sexu a znásilnil, když odmítaly jeho úkoly a naléhání. Někdy si pomohl tím, že dívky omámil chemikálií v pití. Asistentkám také vyhrožoval společenskou i fyzickou likvidací.

Lékař se hájil tím, že žádné ženě vědomě neublížil, naopak prý byl vůči nim galantní a choval se gentlemansky. Vrchní soud v Praze ale všechny jeho námitky zamítl, rozsudek je tak pravomocný.

Martin Hromádka, Radek Doležal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme