Odvolací soud potvrdil trest pro lékaře, který srazil dítě

Lékař Jan Karas, který opilý loni v červnu srazil autem v areálu pražské vinohradské nemocnice dvouletou holčičku a málem ji zabil, neuspěl u odvolacího soudu. Ten potvrdil původní rozsudek - Karas půjde na dva a půl roku do vězení, pět let nesmí řídit auto.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Ještě chvíli před vynesením rozsudku se dnes už bývalý lékař pražské vinohradské nemocnice Jan Karas na chodbě před soudní síní usmíval. Odvolací soud ale rozhodl: Společenská nebezpečnost Karasova chování je značná. Navíc při vyšetřování nemluvil pravdu. Původně stanovený trest je správný a platí. Při odchodu od soudu Karas ani jeho advokátka nic říct nechtěli.

Tragédie se stala v areálu nemocnice, kde doktor Karas pracoval, před rokem. Karas se hájil tím, že mu selhaly brzdy, proto jel tak rychle. A že alkoholu se napil až potom. Jen večer před tím prý velmi střídmě slavil. Necelou hodinu po nehodě přitom nadýchal hodně přes tři promile.

Dvouletá Lucinka měla vážně poškozenou jednu plíci, roztříštěnou pánev, otevřené zlomeniny nohou a byla bez kůže na celé čtvrtině těla. Zastavilo se jí i srdce - lékaři si nebyli jisti, zda vůbec přežije. Dnes má kratší jednu nohu a je doživotně zmrzačená.

Marika Táborská, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme