Odvolací soud s Ferim bude 22. dubna. Původní verdikt napadl exposlanec i zmocněnkyně poškozených

Odvolací jednání v kauze Dominika Feriho je naplánované na 22. dubna. Ukazuje to justiční databáze Infosoud. Exposlanec je obžalován ze dvou znásilnění a z jednoho pokusu o něj. Loni v listopadu ho za to soud nepravomocně poslal na tři roky do vězení. Feri vinu odmítá, proti rozsudku se odvolal.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Feri u soudu

Dominik Feri u soudu | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

Odvolání podala i zmocněnkyně poškozených žen Adéla Hořejší. Její klientky požadují po bývalém poslanci vyšší odškodné. Spisem se bude podle justiční databáze zabývat soudce Libor Vávra.

O ústavní stížnosti Feriho obětí není stále rozhodnuto. Soudce Svatoň vydal za rok jen jeden nález

Číst článek

V březnu 2016 se Feri podle obžaloby ve svém bytě pokusil na tehdy ještě nezletilou dívku sahat a líbat ji. Nakonec jí měl podle obžaloby nabídnout nealkoholický nápoj, po jehož požití se dostala do „stavu částečné ztráty vědomí“. Feri s ní pak měl – opět podle spisu – provádět třeba i orální sex.

Druhý skutek se stal o více než půl roku později ve stejném bytě. Feri tehdy měl mít se ženou pohlavní styk navzdory jejímu nesouhlasu.

Poslední projednávaný incident se podle obžaloby stal na konci února 2018, kdy si Feri pozval do Poslanecké sněmovny jednu ze zájemkyň o místo stážistky. V kuchyňce ji pak měl osahávat a údajně ignoroval její nesouhlas. Tento případ ale státní zástupkyně kvalifikovala pouze jako pokus o znásilnění, protože se dívce podařilo včas odejít.

Feriho advokátka Zuzana Smítková uvedla, že „každá z poškozených mohla mít několik motivů křivě svědčit proti obžalovanému“. Jednou z motivací mohla být podle ní touha po pozornosti, a uvedla, že ženy mohly ve svých výpovědích lhát. Státní zástupkyně i zmocněnkyně obětí se ale shodly na tom, že ženy neměly motivaci si skutky vymýšlet.

Expolitik svou vinu ve všech žalovaných případech dlouhodobě odmítá.

Marie Veselá, hof Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme