Odvolací soud snížil Lubinovi trest za incident v autobuse

Jednatřicetiletý David Lubina půjde definitivně na 18 měsíců do vězení za to, že při loňské jízdě pražským autobusem v opilosti vyděsil cestující plynovou pistolí. Odvolací soud tak o čtyři měsíce zmírnil verdikt obvodního soudu. Lubina je také stíhán za vraždu televizního střihače Michala Velíška.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Lubina | Zdroj: ČTK

David Lubina byl v listopadu odsouzen za incident v pražském autobuse. Mával tam plynovou pistolí, čímž vyděsil ostatní cestující. Soud v Praze 5 jeho chování označil za výtržnictví, městský soud vinu potvrdil, odvolání ale částečně vyhověl. Místo 22 měsíců si Lubina odsedí jen 18 měsíců.

Snížení trestu soudkyně odůvodnila tím, že obvodní soud ovlivnila kauza vraždy, v níž je Lubina také stíhán. Obhájce Martin Korbař tento výklad odmítl komentovat. "Já ten názor mohu akceptovat, ale vyjadřovat se sám k tomu těžko mohu."

Výrok městského soudu je pravomocný, proti rozsudku by bylo možné podat pouze dovolání. "O tom, zda podáme dovolání, se ještě domluvíme," dodal obhájce.

Za vraždu Michala Velíška by měl Lubina stanout před soudem v následujících měsících.

Karolína Kučerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme