Odvolal jsem Železného, říká Kršák

Společník CET 21 Peter Kršák tvrdí, že odvolal Vladimíra Železného z funkce generálního ředitele. Společnost CET 21 drží licenci na vysílání televize Nova. Kršák prohlásil, že k tomuto kroku ho opravňuje funkce jednatele firmy a jejího majoritního vlastníka. Železného mluvčí ale Kršákovo tvrzení označil za frašku, která nemá právní podklad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peter Kršák | Foto: Michal Kamaryt

Peter Kršák podle svých slov Železného odvolal dopisem už 4. ledna. Vladimír Železný podle něj hrubě porušil své pracovní povinnosti a poškodil zájmy CET 21 mimo jiné tím, že v pořadu Volejte řediteli jednostranně komentoval své kauzy a také bezplatně propagoval podnikatelské aktivity, které nemají s licencovanou firmou nic společného.

Za úsměvnou frašku označil Kršákovo počínání mluvčí CET 21 Martin Chalupský. Podle něj Peter Kršák už půldruhého roku jednatelem této společnosti není. "Pan Kršák byl odvolán z funkce jednatele společnosti 23. června 2000. Jeho odvolání potvrdila valná hromada a zároveň zvolila novou jednatelku, doktorku Libuši Šmuclerovou". Podle Chalupského není pravda ani to, že Kršák je majoritním vlastníkem společnosti - jeho podíl podle mluvčího dosahuje jen 17 procent.

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme