Odvolaný šéf ÚSTR Herman chce omluvu, výpověď má za neplatnou

Bývalý šéf Ústavu pro studium totalitních režimů Daniel Herman bude žádat omluvu za poškození dobrého jména. Jak řekl, že ji bude požadovat od některých členů rady ústavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odvolaný ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Daniel Herman | Zdroj: ČTK

Herman v televizi Prima také uvedl, že výpověď ze své funkce dostal neplatně.

Pro odvolání Daniela Hermana hlasovalo pět ze šesti členů rady ÚSTR – předsedkyně rady Petruška Šustrová, politologové Lukáš Jelínek a Jan Bureš, student sociologie Michal Uhl a archivářka Emilie Benešová. Proti odvolání byla pouze předsedkyně Konfederace politických vězňů Naděžda Kavalírová.

Já jsem přesvědčený, že výpověď mi byla dána neplatně. Nebyla projednána s odborovou organizací, nebylo mi nabídnuto žádné místo, ač tam samozřejmě v tu chvíli volné místo bylo."

"Bylo to konkrétně místo tiskového mluvčího, což je asi vůbec největší kvalifikace, která pro moje vzdělání by byla jaksi příznačná.“

A co se týče poškozování dobrého jména, to se dělo systematicky v médiích. A tam budu požadovat omluvu,“ upozornil Herman.

Ústav pro studium totalitních režimů | Foto: Filip Jandourek

Milan Kopp, Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme