Odvolány špičky brněnské policie

Celé nejvyšší vedení městského ředitelství policie v Brně odchází ze svých funkcí. Necelý měsíc po svém nástupu to oznámil nový policejní ředitel Jaroslav Vaněk. Ten přišel do Brna proto, aby udělal tečku za stovkami případů falšování statistik objasněnosti trestné činnosti ve městě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní vůz | Foto: Jan Rosenauer

Městský policejní ředitel Jaroslav Vaněk několikrát opakoval: Buduji si nový tým, a to je důvodem odchodu všech šesti lidí z nejvyššího vedení.

"Kdyby tady nebylo falšování statistik, tak jsem tu nebyl, a nebyly by žádné změny. Čili jakýsi start k něčemu ty statistiky nebo tato provinění určitě dala," připustil jistou souvislost s aférou kolem falšování statistik ředitel Vaněk.

Ze svých postů byli odvoláni dva náměstci, velitelé pro uniformovanou a neuniformovanou policii, šéf pořádkové, dopravní a železniční služby a také vedoucí oddělení stížností a kontroly brněnské policie. Všichni nadále zůstávají u policie.

Kvůli případům falšování statistik nový brněnský policejní ředitel postihl 50 lidí. 38 z nich dostalo různé kázeňské tresty, 12 bylo předáno k šetření inspekci ministra vnitra. Nikdo nebyl postaven mimo službu.

Marika Táborská, Vladan Dokoupil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme