Oheň napáchal v textilce škodu za sto miliónů

Mohutný požár, který včera zničil sklad textilií firmy Slezan ve Starém Městě u Uherského Hradiště, napáchal škody za sto miliónů korun. Hasiči i dnes dopoledne pokračují v likvidaci drobných ohnisek, tuny bavlny a příze ještě stále doutnají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasič v akci | Foto: HZS Praha

Na místě jsou ještě hasiči, ale podle krajského mluvčího Romana Vaňka už je hlavní nebezpečí zažehnáno. "Na místě zůstává několik jednotek, které dohašují zbylá ohniska požáru a vyvážejí uskladněný materiál," uvedl. Ačkoliv teploty dosahovaly až 900 stupňů a okolí zahalilo obrovské množství kouře, hasiči zvládli zásah bez větších potíží. "Naštěstí k žádnému zranění nedošlo a žádné větší problémy se také nevyskytly," ujistil mluvčí.

Požár vypukl včera ve 14 hodin a hasiči z více než deseti jednotek Zlínského kraje jej likvidovali celou noc. Vyšetřování příčin požáru začne až po úplném uhašení spáleniště. Podle prvních informací může být příčinou vzniku ohně porucha spřádacího stroje, od něhož se rozšířil do skladovacích prostor s bavlnou, přízí a dalšími vysoce hořlavými materiály. Vedení mateřského podniku ve Frýdku-Místku se zatím k následkům požáru nevyjádřilo.

Podle zástupců úřadu práce by místa zhruba tří stovek zaměstnanců textilky neměla být ohrožena. Oheň takového rozsahu v historii Starého Města nikdo nepamatuje.

Martin Hromádka, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme