Oheň v mladoboleslavské Akumě už dohořel, bojovalo s ním 130 hasičů

Na 130 hasičů likvidovalo po celou noc rozsáhlý požár v areálu společnosti Akuma v Mladé Boleslavi, který vypukl včera odpoledne. V současnosti na místě pracuje už jen jedna jednotka hasičů, která lokalizuje drobná ohniska požáru. Podle prvních informací mohla požár způsobit závada na elektroinstalaci, to ale musí potvrdit vyšetřování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v mladoboleslavské Akumě | Foto: Jana Huzilová

Při požáru, který vypukl v pátek po 15 hodině, nebyl nikdo zraněn. Pomohlo tomu i to, že bylo v továrně málo lidí. Dnes dopoledne se sešel generální štáb středočeských hasičů, který určí další postup. Rozhodne, kdy budou na místo vpuštěni vyšetřovatelé a zástupci firmy. Ti by pak měli objasnit příčinu ohně a přesný rozsah škod.

Včerejší odhadovaná částka přibližně 100 milionů korun není v žádném případě konečná, řekl Radiožurnálu mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan. "To byly víceméně odhady v desítkách milionů, co jsme dávali včera ty informace po dohodě s majiteli. Ti k tomu zaujali stanovisko, že během víkendu provedou ekonomický audit a k té konečné částce se vyjádří začátkem příštího týdne."

Renáta Prátová, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme